Poljaci iznenadili Slovence i plasirali se u polufinale

2 godine pre 243 pregleda Izvor: DAN

Košarkaši Poljske plasirali su se u polufinale Eurobasketa. Poljaci su večeras u Berlinu savladali aktuelnog šampiona Evrope Sloveniju 90:87 i tako je svrgli sa trona.

Velika utakmica Poljaka večeras koji su se nakon više od 50 godina plasirali u polufinale kontinentalnog šampionata.

Uzbudljiva je itekako bila prva četvrtina. Poljaci su konstantno vodili, ali je Slovenija držala priključak. Na kraju tog perioda Poljaci su vodili 29:26.

Razgoropadila se Poljska u prvih pet minuta druge četvrtine, pogađala sve i stigla do plus 15, 44:29. Nevjerovatna kanonada Poljske nastvljena je i u finišu ovog perioda, a u jednom momentu Poljaci su imali plus 23, 54:31. Slovenija se koliko toliko konsolidovala u finišu, pa je rezultat na poluvremenu bio 58:39 za Poljake.

Uslijedila je nevjerovatna trećea četvrtina Slovenije. Od minus 19 Slovenci su stigli do minus 1, 61:60. Sve su pogađali aktuelni šampioni Evrope, pa su Poljaci pred odlučujući period vodili samo 64:63.

Prava drama viđena je u poslednjoj četvrtini. U jednom momentu Slovenci su imali plus pet, 73:68, ali se Poljska vratila u meč i ponovo povela.

Na tri minuta do kraja meča Slovenci su ostali bez Luke Dončića koji je zaradio pet faulova. Poljska je održavala prednost, imala nekoliko sjajnih šuteva koje je pogodila i došla do konačne pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Poljske bio je sjajni Mateuš Ponitka sa 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija, dok je Mihal Sokolovski dodao 13 poena.

Kod Slovenije najbolji je bio Vlatko Čančar sa 21 poenom, Goran Dragič je imao 17, dok je Dončić meč završio sa 14.