Poluvrijeme iz snova, pa povratak u realnost

4 godine pre 602 pregleda Izvor: vijesti.me

Poluvrijeme iz snova, pa poluvrijeme vraćanja u realnost – rukometaši Crne Gore su na startu 14. Evropskog prvenstva sjajno krenuli protiv Hrvata, u prvih 30 minuta dva puta imali i dva gola prednosti, ali je klasa „vatrenih” u nastavku došla do izražaja za pobjedu (27:21).

U „Štathaleu” u Gracu, koji su dupke napunili navijači u kockastim dresovima, od početka su se čule hrvatske pjesme, ali to nije smetalo izabranicima Zorana Roganovića.

„Lavovi” su napali rivala izuzetno dubokom odbranom, u kojoj su Mirko Radović i Aleksandar Bakić kvarili akcije suparničkih bekova. Primili su prvi gol tek na isteku 5. minuta, „preživjeli” i prvo isključenje Stefana Čavora i upravo njegovim golom nakon sedam minuta poveli 3:1.

Hrvati su brzo preokrenuli, poveli 9:7 u 19. minutu, a u 22. su viđene prve odbrane golmana na meču – prvo je Marin Šego odbranio zicer Nemanji Grboviću, a onda mu je na isti način uzvratio Nebojša Simić i spriječio šut Marina Šipića.

To je dalo krila sjajnom čuvaru mreže Melzungena, koji je „spustio roletnu” i omogućio Crnoj Gori da u 30. minutu zaključi seriju 4:0 za 13:11. Ipak, Marino Marić je dvije sekunde prije sirene za odlazak u svlačionice smanjio na 13:12.

Isti igrač je izjednačio na startu nastavka, da bi Grbović nakon odlične asistencije Vladana Lipovine pogodio za 14:13.

I to je, nažalost, bilo sve – „kapetan” Domagoj Duvnjak je sjajnom rolom „prednjeg” u odbrani 5-1 poveo svoj tim u mirnu luku. As Kila je potpuno razbio koncepciju u napadu Crne Gore i omogućio Hrvatskoj da iz kontre Luke Cindrića stigne do plus tri u 37. minutu (17:14).

„Lavovi” su u tom dijelu meča imali nekoliko vezanih isključenja, na šta su se nadovezale greške u napadu, pa je razlika brzo rasla do rekordnih minus osam na dva minuta do kraja (27:19). Grbović i Božo Anđelić su u finišu samo ublažili poraz.

Rukometaši Crne Gore
Rukometaši Crne Gore(Foto: Jozo Čabraja/kolektiff)

Crna Gora u subotu igra sa Srbijom, koja je u 1. kolu bila nemoćna protiv Bjelorusije (30:35).

Ako protiv tima Nenada Peruničića upišu prvu pobjedu u 17. meču na evropskim prvenstvima, Vasko Ševaljević i drugovi bi produžili nadu da mogu da se domognu Beča i mjesta među 12 najboljih ekipa Evrope. Poraz bi tu želju učinio praktično nemoguće ostvarivom…

HRVATSKA – CRNA GORA 27:21 (12:13)

Grac – „Štathale”. Gledalaca: 5.630. Sudije: Bruner i Salah (Švajcarska). Sedmerci: Hrvatska 2 (2), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Hrvatska 4, Crna Gora 14 minuta.

Hrvatska: ŠEGO (6 odbrana), Ašanin, Marić 4, DUVNJAK 1, Hrstić, STEPANČIĆ 2, HORVAT 4, Šarac 1, Karačić 1, MUSA, Mamić, CINDRIĆ 7 (2), Matanović 1, MANDIĆ 2, Ravnić 1, Šipić 3.

Crna Gora: Mijušković, SIMIĆ (9 odbrana), F. Vujović, Glendža, BAKIĆ 2, ČAVOR 2, Lazović, B. Vujović, RADOVIĆ, Kankaraš, S. VUJOVIĆ 2, Ševaljević 1 (1), Lasica 2, ANĐELIĆ 2, GRBOVIĆ 6, Lipovina 4.