Poraz na startu priprema: Francuska je prejaka, a Mitrović može biti zadovoljan

5 godina pre 666 pregleda Izvor: standard.co.me

Krenule su pripremne utakmice, a u prvom kontrolnom meču poraz. Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Francuske (80:72) u prvom meču na turniru u Lionu.

Izabranici Zvezdana Mitrovića odigrali su odličan meč, tokom tri četvrtine bili su u prednosti, ali je u četvrtoj do izražaja došao kvalitet ekipe koju sa klupe vodi Vensan Kole.

Francuska je ozbiljan kandidat za jednu od medalja na predstojećem Svjetskom prvenstvu, dok su naši košarkaši pokazali kvalitet i ono što je potrebno za nastup na Mundobasketu. Naravno, rezultat u ovakvim mečevima je u drugom planu, pogotovo ako se zna da je ovo bila prva ozbiljna provjera za Bojana Dubljevića i drugove nakon napornih priprema u Kolašinu.

Vodila je Crna Gora skoro 33 minuta, činilo se da su na dobrom putu da utišaju dvoranu u Lionu, ali za pet minuta domaćin je serijom 20:4 stigao do osam poena prednosti. Bio je to zaostatak koji se nije mogao nadoknaditi.

U prvoj četvrtini viđeno je opipavanje pulsa, a crnogorski košarkaši su se dobro snalazili sa ogromnim kvalitetom „trikolora“. Tokom druge četvrtine Dubljević i ostali pokazali su kakav šuterski potencijal imaju, pogodili su šest trojki i serijom 13:0 za tri minuta poveli 38:27, a kasnije i 41:29.

Na krilima Batuma Francuska je do odlaska na veliki odmor smanjila na 43:36.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćinu koji su odmah smanjili na 45:44 na krilima Batuma i Moermana, ali nije to puno uticalo na naše momke koji su kontrolisali rezultat.

U odlučujućih deset minuta Crna Gora je ušla sa +8 (59:51), a onda je uslijedila već pomenuta serija koja je prelomila meč.

Dubljević i Nikola Vučević (deset skokova) su sa po 12 poena bili najefikasniji u našoj selekciji, dok je dvocifreni učinak imao Derek Nidam sa 11 koševa. Na drugoj strani Batum je meč završio sa 18, a Furnije sa 17 koševa.

Nakon svega viđenog u prvom kontrolnom meču pred istorijski nastup na šampionatu planete selektor Mitrović može biti zadovoljan. Izgledala je Crna Gora uigrano, zrelo, na momente veoma ozbiljno… To svakako raduje sve ljubitelje magične igre pod obručima u malenoj balkanskoj ljepotici.

U drugom meču turnira u Lionu Crna Gora će sjutra (18h) igrati sa Argentinom koju je danas savladao Brazil (89:82), rival naših košarkaša u grupi u Kini.