Preminule četiri osobe od posljedica koronavirusa, novozaraženih 388

    7 dana pre 555 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1287 uzorka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 388 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica197
Bijelo Polje37
Nikšić31
Cetinje22
Bar18
Pljevlja18
Budva11
Tivat11
Herceg Novi11
Rožaje10
Berane9
Tuzi8
Kotor1
Danilovgrad1
Ulcinj1
Plav1
Mojkovac1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića, Podgorice, Bara i Danilovgrada od kojih je najmlađi imao 66 a najstariji 83 godine. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 720 a od početka pandemije 729.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 281 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9595.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 52819.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica488716293164
Bar934169167
Nikšić529666884
Bijelo Polje417209572
Budva388182718
Berane380214052
Cetinje356119129
Pljevlja334149330
Kotor310121220
Herceg Novi170138428
Rožaje156133038
Tuzi1453745
Tivat14092113
Kolašin1231804
Danilovgrad11610305
Ulcinj63105940
Andrijevica3530012
Mojkovac3434310
Plužine28715
Plav2018211
Šavnik15201
Žabljak112146
Petnjica41152
Gusinje0474
UKUPNO959542180720

Najnovije vijesti

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13271 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8020 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7198 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6522 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6506 pregleda
%d bloggers like this: