Preminulo 6 osoba, koronom zaraženo još 563

    4 sedmice pre 427 pregleda Izvor: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1818 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 563 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica192
Nikšić64
Bijelo Polje49
Kotor44
Budva43
Herceg Novi30
Tivat22
Cetinje21
Bar19
Danilovgrad18
Berane16
Rožaje13
Pljevlja10
Mojkovac6
Ulcinj5
Kolašin4
Tuzi3
Plužine1
Plav1
Žabljak1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno šest smrtnih ishoda povezanih sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Nikšića, Herceg Novog i Kotora od kojih je najmlađi imao 51 a najstariji 82 godine starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 774 a od početka pandemije 783..

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 633 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7730.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 59825.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica347920426178
Nikšić728746392
Bijelo Polje477236072
Bar410246075
Budva362236320
Kotor354148222
Pljevlja313169332
Cetinje287148030
Berane279248054
Herceg Novi271158232
Tivat139117514
Rožaje119149441
Danilovgrad10812046
Tuzi964756
Kolašin862824
Mojkovac5835110
Andrijevica3635113
Plužine34985
Ulcinj34113143
Plav2521011
Žabljak212286
Šavnik6331
Gusinje4494
Petnjica41273
UKUPNO773050997774

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 25. februar

24. februara 2021. 19:40

Danas predstavljanje novih mjera

24. februara 2021. 13:00

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 15434 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8163 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7327 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6956 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6892 pregleda
%d bloggers like this: