Preminulo 7 kovid pacijenata, zaraženo još 565 osoba

    1 mesec pre 555 pregleda Izvor: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1887 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 565 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica217
Nikšić63
Budva55
Bijelo Polje42
Kotor31
Herceg Novi30
Tivat28
Bar19
Cetinje18
Danilovgrad12
Kolašin8
Pljevlja6
Berane6
Ulcinj6
Plužine6
Tuzi5
Mojkovac5
Plav3
Rožaje2
Andrijevica1
Žabljak1
Gusinje1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Nikšića, Herceg Novog, Kotora i Tivta od kojih je najmlađi imao 70 a najstariji 87 godina starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 768 a od početka pandemije 777.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 533 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7806.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 59262.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica351520202175
Nikšić717741191
Bar524232675
Bijelo Polje446234272
Kotor346144721
Budva326235720
Pljevlja305169132
Cetinje292145430
Berane284245954
Herceg Novi269155531
Tivat142115014
Rožaje123147741
Danilovgrad11011836
Tuzi954736
Kolašin902744
Mojkovac5335010
Andrijevica3934813
Plužine39925
Ulcinj31112943
Plav2620811
Žabljak202286
Šavnik6331
Gusinje4494
Petnjica41263
UKUPNO780650364768

Najnovije vijesti

Zaplijenjena 482 kg duvana

8. marta 2021. 12:02

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 16132 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8200 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7356 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 7031 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 7024 pregleda