Preminulo još pet covid pacijenata – jedan iz Pljevalja, 409 novozaraženih

    1 sedmica pre 765 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1439 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 409 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica135
Nikšić92
Bijelo Polje35
Berane24
Herceg Novi17
Budva15
Pljevlja15
Cetinje14
Ulcinj10
Bar9
Mojkovac9
Rožaje7
Tuzi6
Žabljak5
Kotor4
Tivat3
Danilovgrad3
Andrijevica3
Plav2
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Cetinja, Bara, Pljevalja i Rožaja (2) od kojih je najstariji imao 84 (1936 godište) a najmlađi 65 godina (1955 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 430 a od početka godine 439.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 362 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11132.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 31062.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5412701676
Bijelo Polje87885757
Nikšić833342342
Bar53758936
Budva4616789
Herceg Novi45932614
Cetinje39249115
Kotor36051312
Berane336133237
Pljevlja26577025
Ulcinj24858729
Mojkovac202655
Danilovgrad1523682
Tivat14434110
Rožaje112100026
Kolašin100914
Tuzi791364
Andrijevica392175
Plav3713511
Petnjica33401
Žabljak311376
Plužine13210
Šavnik730
Gusinje2404
UKUPNO1113219176430

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6966 pregleda