Preminulo sedam osoba od posljedica koronovarusa, još 275 zaraženih

    4 sedmice pre 902 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 734 uzoraka na novi koronavirus, među kojima je ukupno registrovano 275 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 i to iz sljedećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica115
Budva45
Nikšić20
Cetinje20
Bar19
Kotor14
Ulcinj12
Herceg Novi6
Tivat6
Rožaje4
Mojkovac4
Berane3
Bijelo Polje3
Kolašin2
Pljevlja1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljeno je 7 smrtnih ishoda povezana sa COVID19 infekcijom koje su prijavili OB Bar (6) i OB Nikšić (1) a radilo se o pacijentima iz Bara (5), Ulcinja i Nikšića rođenih 1948, 1963, 1943, 1950, 1938, 1959 i 1962 godine.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 292, a od početka godine 301.

U posljednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 142 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve, kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 3957.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 18341.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1799465643
Bijelo Polje32873536
Nikšić325266336
Bar27043322
Budva1994592
Berane153108027
Ulcinj15331419
Cetinje1493379
Kotor1353888
Pljevlja12362421
Kolašin66632
Danilovgrad481972
Mojkovac39453
Rožaje3788623
Žabljak37885
Tivat261395
Plav2310810
Herceg Novi161857
Tuzi161134
Petnjica5281
Gusinje4334
Plužine3210
Andrijevica11713
Šavnik130
UKUPNO395613769292

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6936 pregleda