Radost sokola u Nikoziji, Jovetić vratio osmijehe

4 godine pre 468 pregleda Izvor: cdm.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore na pravi način započela je drugo učešće u najmlađem UEFA takmičenju, Ligi nacija.

“Hrabri sokoli” su večeras u Nikoziji, u prvom kolu Grupe C1, savladali selekciju Kipra rezulatom 2:0.

Ovo je prvi trijumf našeg nacionalnog tima u zvaničnim mečevima nakon skoro dvije godine.

Uprkos problemima sa igračkim kadrom, izostankom nekoliko prvotimaca, Crna Gora je uspjela da slomi otpor nezgodnog domaćina.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako je naša selekcija imala dvije dobre šanse preko Bećiraja i Bakića.

Jovetić, koji je ušao na startu drugog dijela, u potpunosti je promijenio tok meča.

Pogođena prečka iz slobodnjaka bila je samo uvertira za gol koji je stigao u 60. minutu. Veliki posao odradio je Raspopović, večeras na poziciji desnog beka, a napadač Monaka je rutinski savladao Kirjakidisa.

Desetak minuta kasnije, nakon greške Bakića, Kipar je preko Cionisa propustio veliku šansu da izjednači, da bi nedugo zatim Jovetić potpisao i drugi pogodak, čime su “sokoli” najavili trijumf.

U dresu crnogorske reprezentacije debitovao je Islamović, ali u njegov kvaliltet moraćemo tek da se uvjerimo…

Crnu Goru za tri dana čeka gostovanje Luksemburgu, koji je večeras sa 2:1 iznenadio Azerbejdžan.