Radunović golčinom donio remi “sokolima” u Istanbulu

3 godine pre 369 pregleda Izvor: cdm.me

Crnogorska fudbalska reprezentacija je na čudesan način došla do boda u Istanbulu – golom, i to kakvim, Rista Radunovića u 97. minutu.

Završeno je 2:2, a lijevi bek je u sudijskoj nadoknadi opalio po lopti, vjerovatno niko na “Vodafon parku” nije bio svjestan šta čeka domaćina u tom trenutku.

Ali, malo čudo se dogodilo – oslabljena Crna Gora se vratila nakon minusa od dva gola i zaslužila remi. Prije svega zato što je vjerovala u povoljan rezultat.

Mnogo bolja igra u prvih pola sata donijela je domaćinu velikih 2:0 (golovi Undera i Jazidžija), ali je finiš prvog poluvremena pripao našem timu nakon nekoliko promašaja domaćina.

Kosović je u 40. asistirao Marušiću, koji je prvim pogotkom u nacionalnom timu smanjio na 2:1 i vratio nadu “sokolima” pred nastavak.

Očekivalo se da Crna Gora nastavi u tom ritmu, ali Turska je potom vratila kontrolu, držala našu ekipu daleko od gola i prijetila da postigne i treći pogodak.

Jilmaz je u 94. promašio zicer ua 3:1 i kazna je bila surova – Radunović je izrastao u junaka “sokola”.