Biznismenima Ranku Uboviću i Vladimiru Ivanoviću je ukinut pritvor u predmetu koje se protiv njih vodi zbog sumnje da su učestvovali u pranja novca, potvrđeni je CdM-u iz podgoričkog Višeg suda u Podgorici.
Osim Ubovića i Ivanovića, istragom Specijalng tužilaštva obuhvaćeni su i Veselin Kovačević, Aleksandar Mijajlović i Zoran Lazović kao i dvije građevinske kompanije Bemax i Master inženjering, za koje tužilaštvo sumnja da su korišćene za prikrivanje porijekla nezakonito stečenog novca.
Iz SDT-a su ranije naveli da postoji osnovana sumnja da je okrivljeni Ubović izvršio dva krivična djela pranje novca, dok se ostali okrivljeni terete za jedno krivično djelo pranja novca.
Navodno tužioci da su prikupili dokaze prema kojim su učestvovali u pranju novca kroz kupovinu i opremanje luksuznih stanova u budvanskoj zgradi Perla i podgoričkom naselju Master kvart, koji su formalno vođeni na Bemax, dok su stvarni korisnici bili pripadnici kriminalne grupe.
Related