Real Madrid prvak Španije

4 godine pre 574 pregleda Izvor: pobjeda.me

Ekipa slavnog trenera i fudbalske legende Zinedina Zidana dočekala 34. titulu šampiona u istoriji. Viljareal savladan 2:1.

Real Madrid je šampion Španije – titula je ovjerena kolo prije kraja Primere, pobjedom nad Viljarealom 2:1.

Junak istorijskog trijumfa u 37. kolu, kojim je izborena 34. titula prvaka u istoriji najtrofejnijeg španskog kluba, bio je iskusni francuski napadač Karim Benzema.

Benzema je postigao oba gola na meču za domaćina – u 29. minutu na asistenciju Luke Modrića i 77. minutu sa bijele tačke. Francuz je obilježio sezonu Reala – ukupno je u prvenstvu postigao 21 gol ove sezone. Isti broj golova postigao je i u prošloj sezoni i prvi put u karijeri završio dvije uzastopne godine sa više od 20 ligaških golova. Hrvat Modrić, interesantno, ove sezone ima sedam asistencija u ligi – više nego bilo kad u dosadašnjoj karijeri.

Za Real ovo je prva šampionska titula od 2017. godine, kada je trener takoe bio Zinedin Zidan, francuska fudbalska legenda. Počasni gol za Viljareal postigao je Ibora u 84. minutu.

„Kraljevski klub“ sada ima nedostižnih 86 bodova, sedam više od Barselone, koja je na svom terenu potpuno razočarala i izgubila od Osasune 2:1. Gigant je u finišu jurio pobjedu, imao igrača više – i izgubio od ekipe iz Pamplone, koja je trijumf dočekala u četvrtom minutu sudijske nadoknade, golom Toresa. U 62. minutu Mesi je bio strijelac za Barsu.

Atletiko Madrid, trećeplasirani na tabeli, trijumfovao je 2:0 na gostovanju Hetafeu, a naš Stefan Savić nije ulazi u igru u pobjedničkoj ekipi. Ljorente u 54. i Tomas u 80. minutu bili su strijelci za tim trenera Dijega Simeonea.

Levante je ostvario pobjedu u dramatičnom meču u gostima Selti – 3:2. Naš Nikola Vukčević u pobjedi je ušao u igru u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena. Sa 46 bodova Levante je na 12. mjestu, u sigurnoj zoni opstanka.