Registrovana još 384 slučaja koronavirusa, preminulo 12 pacijenata – jedan iz Pljevalja

    3 meseca pre 893 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1233 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 384 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica163
Nikšić77
Budva30
Rožaje24
Bijelo Polje22
Pljevlja16
Bar12
Herceg Novi9
Danilovgrad9
Cetinje7
Berane5
Tuzi3
Tivat3
Kotor2
Ulcinj1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 12 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Nikšića (2), Mojkovca, Pljevalja, Kotora, Cetinja i Bara od kojih je najstariji imao 84 (1936 godište) a najmlađi 38 godina (1982 godište). Smrtne slučajeve su prijavili KCCG (5) i OB Nikšić (3), OB Bar (2) OB Bijelo Polje i Zavod za hitnu medicinsku pomoć. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 490 a od početka godine 499.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 647 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi  10635.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 35265.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4557933691
Bijelo Polje100598559
Nikšić852397750
Bar60177042
Budva58878111
Herceg Novi44652816
Kotor43558217
Berane364146739
Cetinje34562617
Pljevlja30986726
Mojkovac202979
Ulcinj19574733
Danilovgrad1725252
Tivat11949210
Rožaje109107430
Tuzi851784
Kolašin831234
Plav4014711
Andrijevica362407
Petnjica27551
Žabljak261516
Plužine24241
Šavnik1040
Gusinje5404
UKUPNO1063523816490

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 8. mart

7. marta 2021. 18:51

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 16094 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8200 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7354 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 7019 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 7014 pregleda