REMI Bolonje, ali VELIKA POBJEDA za Mihajlovića: APLAUZ za stručnjaka kojeg su večeras prozvali RATNIK

5 godina pre 768 pregleda Izvor: kolektiv.me

Niko, pa ni najveći optimisti se ovome nisu nadali pre 40 dana kada je Siniši Mihajloviću dijagnostifikovana leukemija, ali jedan je Miha – ratnik, borac, pobjednik!

Iako pod hemoterapijom, sa klupe je vodio svoj tim u 1. kolu Serije A protiv Verone na „Bentegodiju“ do remija (1:1), ali je ovo bila njegova velika pobjeda u borbi koju vodi sa najvećim neprijateljem.

Mihajlović je postao udarna vijest na Apeninima, a i šire, onog trenutka kada se saznalo da će sjedjeti na klupi, uz dozvolu ljekara. Srbin se odvojeno od tima dovezao do Verone, sve vrijeme je bio pod zaštitnom maskom, ali ništa ga nije moglo odvojiti od svoje pozicije uz aut-liniju.

Bio je spreman i naoštren, kao i njegov tim koji je bajkovito počeo meč: uz iskorišćen penal i igrača više već u 13. minutu. Sa „kreča“ je pogodio Sansone, pošto je Davidovič sankcionisan najstrožom kaznom za skirvljen jedanaesterac.

Imali su gosti idelan scenario, međutim planove im je pokvario portugalski reprezentativac Migel Veloso perfektnim golom iz slobodnog udarca pred kraj poluvremena.

U nastavku, nije bilo pravog odgovora brojčano jače Bolonje, iako su u nekoliko situacija gosti mogli do „čitavog plena“, no manje je to važno od onoga što je sa sobom donio Mihajlović u nedjelju uveče u Veronu – vjeru u život, vjeru u konačnu pobjedu nad najvećim neprijateljem!