Remi Meksika i Poljske, Očoa odbranio penal Levandovskom

1 godina pre 173 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Poljske i Meksika odigrali su 0:0 u meču 1. kola grupe C Svjetskog prvenstva u Kataru

Meksikanci su bolje započeli meč i generalno su bili opasniji u prvom poluvremenu, ali je Vojčeh Šćešni bio siguran na golu Poljske.

Najzanimljiviji detalj na meču dogodio se u 58. minutu kada je dosuđen penal za Poljsku.

Odgovornost je preuzeo Robert Levandovski, šutirao, ali mu je sjajni golman Meksika Giljerme Očoa odbranio.

Krenuo je Meksiko nakon toga agresivnije, stvorio dvije solidne šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Treba napomenuti da je za golmana Očou, kapitena Meksika, ovo peto Svjetsko prvenstvo.

U meču ove grupe Saudijska Arabija je danas priredila senzaciju savladavši Argentinu sa 2:1.

Saudijci sada imaju tri boda, Meksiko i Poljska po jedan, a Argentinci su bez bodova.