Rudar pobjegao iz zone baraža

4 godine pre 1249 pregleda Izvor: Dan

Rudar je pobijedio Kom, pretekao ekipu sa Zlatice na tabeli i makar za par dana biće van zone baraža. Iako je bilo hladno, možda par stepeni iznad nule, igrači na terenu su se potrudili da se oduže najupornijim promrzlim ljubiteljima fudbala. Većina njih je zadovoljna napustila tribine, ali i da je Kom došao do boda ne bi bilo nezasluženo. Važnost utakmice i rano vođstvo domaćih uslovili su visok tempo svih 98 minuta koliko je ukupno trajao ovaj meč. Rijetkost je da dva najbolja strijelca ekipa na jednoj utakmici ne realizuju jedanaesterac, ali i to se desilo domaćem timu na ovom meču. Nakon drugog penala za Rudar i velikih protesta na tribine je morao šef struke Koma Viktor Trenevski.

Nije se mnogo čekalo na prvo uzbuđenje. Već u 8. minutu Velizar Janketić ušao je u šesnasterac, golman Marko Novović se bacio, a Janketić samo sklonio loptu i sačekao da ga golman Koma sruši. Najbolji strijelac Pljevljaka uzeo je loptu u ruke, postavio na bijelu tačku, šutirao, ali je Novović „pročitao” na koju će stranu šutirati i paradom sačuvao gol. U nastavku akcije, poslije kornera, lopta se odbila do Marka Krasića koji je iskosa sa desne strane šutirao i zatresao mrežu. Desetak minuta nakon toga korner je sa desne strane izveo Krasić, a Janketić usamljen na drugoj stativi glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0. Minut kasnije Janketić je sa dvadestek metara „uhvatio” volej, a golman Koma imao dosta sreće. Kom je sve češće napado, a najopasniji su bili iz prekida. U 24. minutu centrirao je Nikola Đurković, a Miloš Radulović glavom smanjio na prednost domaćina. U 33. Minutu, Vule Vujačić je sa 16 metara pogodio stativu lopta se odbila do Marka Vukovića, koji je šutirao, a Novović odbranio. Vuković je ponovo došao do lopte na njega je startovao Marino Nuculović, a na asistenciju pomoćnika Jovana Došljaka koji je imao dobar pregled situacije, Miloš Novović je dosudio još jedan penal. Nasjtrožu kaznu izveo je Vule Vujačić, a Novović drugi put na ovoj utakmici odbranio je šut sa jedanaest metara. Kada se očekivao kraj poluvremena, Vujačić je loptu proslijedio do Tiago Farie koji je rutinski riješio situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju – 3:1.

U drugom poluvremenu viđena je potpuna dominacija Koma, a već u 52. minutu evrogol postigao je Nedeljko Vlahović kojeg je pljevaljska publika nagradila aplauzom. U poslednjem minutu nadoknade kom je mogao do izjednačenja, ali Goran Vujović iz povoljne situacije nije bio precizan. Na kraju usliejdilo je slavlje domaćih.

– Ovo je bila vrlo važna utakmica za nas. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, postigli smo tri gola, nismo uspjeli da realizujemo dva penala i to nas nije poremetilo. U drugom poluvrmenu Kom je vrlo brzo postigao gol, imao šansi, ali imali smo ih i mi. Pobjedili smo direktnog konkurenta i povećali bodovnu zalihu. U narednom kolu čeka nas vrlo važna utakmica sa Petrovcem i nadamo sad a ćemo u naredna dva kola uzeti još koji bod – kazao je pomoćni trener Rudara Vuko Bogavac.