Rudar sve dalje od opstanka

4 meseca pre 341 pregleda Izvor: pobjeda.me

Fudbaleri Rudara poraženi su od ekipe Arsenala 4:2 u 28. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige i time ostali na poslednjem mjestu na tabeli sa svega 20 osvojenih bodova, četiri manje od Jedinstva i Mladosti koja je napravila veliko iznenađenje savladavši u gostima Budućnost sa 1:2.

Rudar je protiv Arsenala poveo u 22. minutu – lijepu akciju po desnoj strani krunisao je Bulatović rezantnim udarcem sa 16 metara.

Arsenal je izjednačio u 25. minutu. Šahman je dao fenomenalnu dugu loptu, a Maraš lobovao Radanovića. Tivćani su preokrenuli u 31. minutu kada je Merdović idealno centrirao sa lijeve strane, Kordić ,,zaplivao“ kroz vazduh i glavom loptu zakucao u mrežu. Na 3:1 povisio je efektno Maraš u 42. minutu nakon što ga je uposlio Montenegro.

U 74. minutu Rudar je uspio da smanji zaostatak – Apija je srušen u šesnaestercu, a isti igrač bio je siguran sa bijele tačke – 3:2. Imao je pljevaljski tim u 89. minutu šansu za izjednačenje, ali su se spetljali, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Arsenal ovjerio trijumf. Nikač je idealno uposlio Milića, njegov šut odbranio Radanović, ali se lopta odbila do Milića koji je pogodio za 4:2.