Rudar u gostima nadigrao Podgoricu

4 godine pre 597 pregleda Izvor: Fos media

Košarkaši Podgorice poraženi su juče na svom terenu u meču 9. kola Prve B crnogorske lige od pljevaljskog Rudara, rezultatom 78:84.

Podgorica je bolje počela meč i prvu dionicu dobila 23:15, ali su gosti sa sjevera do kraja poluvremena uspjeli da priđu na -5 (41:36).

Treći kvartal u potpunosti je pripao Rudaru, koji je kompletirao preokret i prešao u vođstvo (60:62), a potom u završnih 10 minuta konstantno održavao dva, tri posjeda distance, do konačnih 78:84.

U ekipi pobjednika istakao se Nikola Cupara sa 29 poena i 8 asistencija, Džaković je dodao 17, Janković 14, a Tošić 13 poena.

U timu domaćina Bogdanović je bio najefikasniji sa 22 pogotka, a dvocifren učinak imali su Banović (13), te Parača i Božović (po 10).