RUDARI POKAZALI KARAKTER I KVALITET

2 godine pre 594 pregleda Izvor: fkrudarpljevlja.me

Rudar je još jednom pokazao da je klub koji nikada ne treba potcijeniti i otpisati. Ono što je rade Petrović ugradio u ekipu, ogroman rad i trud tokom priprema moralo je dati rezultat. Mlada ekipa Rudara predvođena iskusnim Predragom Kašćelanom i nešto iskusnijim od ostalih Milijom Golubovićem i Dušanom Živkovićem, vratila sa tri boda iz Tuzi. Ono što je najvažnije ekipa je pokazala karakter da se vrati I preokrene rezultat. Na kraju kada se sve sabere domaćin je i dobro prošao.

Malo dobrog fudbala je viđeno u prvom poluvremenu. Griješio se dosta na obje strane, a onih pravih šansi za gol nije ni bilo. Istina, bilo je sutuacija iz kojih se mogao promijeniti rezultat. Šut Bojovića u 18. minutu lako je odbranio Popović, a u 34. minutu Peličić je pohodio živi zid nakon izvedenog indirekta. Domaćin se trgao tek u završnici, pa smo u 45. minutu vidjeli put Vuljaja sa distance i odbranu Agovića. Dvadesetak sekundi kasnije, Drešaj je centrirao, a Rudović na drugoj stativi zakasnio da reaguje.

Tuzani su bolje otvorili nastavak, zprijetio ke prvo Bećiraj, a u 57. minutu uspjeli su i da zatresu mrežu gostiju. Vucaj je centrirao, stvorila se gužva u petercu Pljevljaka, gdje se najbolje snašao Vuljaj i svojim devetim orvenstvenim golom donio prednost svom timu. Nedugo zatim Dečić je ostao sa igračem manje na terenu (isključen Nikolić), a Rudaru je trebalo dva minuta da to iskoristi i izjednači. Bojović je sa desne strane centrirao, a Nikša Vujanović matirao Popovića. Bili su gosti blizu gola i preokreta u 75. minutu. Izveli su dobar kontranapad preko Živkovića, asistirao je srpski internacional ka Gaševiću, koji je iz povoljne pozicije loptu poslao pored same stative. Ipak, preokret se desio u 86. minutu. Pogriješila je odbrana Dečića, Vujanović je prihvatio loptu, asistirao Živkoviću, koji je ubacio u gol – 1:2. Mogli su gosti dva minuta kasnije i do trećeg gola, ali je šut Кasalice zaustavila stativa.