Rudari ruše redom, dobili i Jezero

3 godine pre 542 pregleda Izvor: vijesti.me

Jezero je sa dvije gostujuće pobjede pod Goricom i na Trešnjici sa puno entuzijazma ušlo u utakmicu protiv Rudara u Beranama. Ipak, doživjelo je i treći uzastopni poraz na stadionu na kojem igra domaće utakmice.

Rudar je slavio sa 4:2, upisao četvrtu uzastoponu pobjedu a petu bez poraza.

Jezero je ušlo odlično u utakmicu, Bošković je oprobao šut sa 20 metara ali je dobio samo korner. Ofanzivan pristup Jezera, Rudar je uz malo sreće iskoristio da povede iz prvog napada u 10. minutu.

Zakarija je izborio korner sa desne strane izveo ga je lijevom nogom Ognjen Peličić uputivši loptu u gužvi ipred gola, a Radoš Dedić nije imao sreće i zatresao je svoju mrežu.

Tada je Rudar imao šta želi, vođstvo i prostora za kontru. Već u 12. minutu Nikša Vujanović je izgubio duel sa golmanom Asanovićem ali je u 43. minutu Rudar duplirao prednost. – opet autogolom, ali drugog štopera, Vasilija Radenovića, koji je ukllizao na centaršut Ognjena Gaševića i pogodio pored desne stative.

U posljednjem minutu poluvremena dosta uzbuđenja. Ognjen Gašević je skrivio penal koji je Mujeci nebranjivo pogodio, a u narednom napadu Vujanović je opet izgubio duel sa golmanom Asanovićem, koji je pročitao pokušaj loba.

Zoran Govedarica, trener Rudara u nastavku daje šansu brzonogom Vuku Strikoviću, koji je iz nekoliko propuštenih prilika iz kontre u 84. minutu uspio da pretrči Dedića i pogodi donji lijevi ugao.

Domaćin se nije predavao pa je Enes Redžepagić smanjio u prvom minutu nadoknade ali je ogroman prostor naprijed Striković iskoristio već u narednom minutu da pogodi za 4:2.