RUKOMET OVO NE PAMTI: Cupara primio samo četiri gola za poluvrijeme

3 godine pre 748 pregleda Izvor: novosti.rs

Srpski rukometni golman Vladimir Cupara primio je samo četiri gola i uradio nezapamćenu stvar u karijeri, ali i u rukometu, statistički gledano.

Cupara je četiri gola primio za čitavo prvo poluvrijeme, odnosno za pola sata igre u duelu Vesprema i Balatonfureda, braneći za Vesprem koji je na poluvremenu vodio 17:4.

Svojim odbranama je Cupara postavio rekord karijere, jer je tokom prvog poluvremena imao 90 posto uspješnosti u jednom momentu!

Gledano kroz brojke, imao je u tom trenutku samo jedan primljen pogodak i čak 11 odbrana, što je i Željka Radojevića, statističara nekoliko reprezentacija i nekadašnjeg trenera Partizana ostavilo bez teksta.

– Ja se ne sjećam tolikog procenta ikada za svih 23 godine od kada pratim statistiku… Svaka čast – rekao je Radojević.

Cuparin tim je u drugom poluvremenu primio 11 pogodaka i meč je završen rezultatom 38:11, s tim što je veći dio tog dijela igre branio Korales. Vladimir Cupara je meč završio sa 75 posto uspješnosti.

Napadački najefikasniji su kod pobjednika bili Manaskov sa sedam golova, Makeda sa pogotkom manje, Marguc je imao četiri, još nekoliko igrača je imalo po tri, a Nenadić dva. Na drugoj strani je Šoleši imao četiri pogotka.