Unesite Vaše korisničko ime i lozinku i budite aktivan učesnik sajta PV Informer... pišite, komentarišite i dijelite sadržaj

Sport

PV Informer | objavljeno: | izvor: Cdm
Broj pregleda članka: 77

Budućnost izgubila u Beogradu

Košarkaši Partizana pobijedili su Budućnost Voli 76:67 u derbiju 19. kola ABA lige.

Plavo-bijeli su odigrali još jednom loš meč na gostovanju. Bez šuta, uz mnogo grešaka, šokirani i ranom povredom Bitadzea izabranici Jasmina Repeše nijesu uspjeli ništa u kontinuitetu dobro da urade u Pioniru i izgubili su meč.

Partizan je bio u prednosti 40 minuta, u meču prepunom grešaka bolje su se domaći snašli i na kraju su stigli do pobjede.

Budućnost je imala posljednju šansu sredinom posljednje četvrtine, ali u dva uzastopna napada pri rezultatu 62:57 suđene su lične greške u napadu plavo-bijelima nakon čega je Pejdž pogodio trojku i riješio meč.

Džekson je postigao 19 poena (2/9 za tri poena), 14 je dodao Kol (šut 4/15), 12 Erl Klark.

Kod Partizana fenomenalni Lendejl 23 poena!

Crno-bijeli su sada treći, a Budućnost je pala na četvrto mjesto.

tok meča:

4. četvrtina

76:67 Pobjeda Partizana, sada su crno-bijeli bolji u međusobnom skoru od Budućnosti koja sada pada na četvrto mjesto.

72:62 na minut prije kraja. Partizan pred pobjedom!

65:57 Imala je Budućnost dva napada da smanji zaostatak sa pet poena, ali oba puta je suđen faul u napadu. Nakon toga trojka Pejdža. Još tri ipo minuta.

62:57 Čvrsta odbrana i jedna pogođena trojka i plavo-bijeli su na minus 5. Džekson tricu pogađa.

59:52 Dobra odbrana je potrebna Budućnosti jer se samo iz tranzicije može dobiti ovaj meč.

3. četvrtina

55:46 nakon 30 minuta. Plavo-bijeli će juriti devet poena minusa, ali po dosadašnjoj igri teško da imaju šansu. jedino što malo može da obraduje je činjenica da je Kol proigrao u finišu trećeg perioda.

51:42 Dva dobra poteza Norisa Kola, koš i asistencija i tajm aut Trinkijeri.

51:38 – sedam poena za devet minuta je dala Budućnost. Očajna igra plavo-bijelih večeras.

47:38 četiri minuta do kraja trećeg perioda Partizan čuva prednost, Budućnost ništa spolja ne pogađa, a Džekson i Bel forsiraju. Zajedno imaju 1/10 za tri poena. Ukupno 36 odsto šuta iz igre za Podgoričane.

43:34 Ponovo Partizan mnogo bolje počinje četvrtinu. Budućnost opet ima žestokih problema da poentira. Loše to izgleda.

2. četvrtina

32:31 Dobar finiš poluvremena Budućnosti Voli. Iz dobre odbrane laki poeni i onda se neutralisala loša igra u pozicionom napadu. Skromni procenti šuta, Budućnost 1 od 11 za tri poena! Još jednom podsjećamo da je Bitadze van zbog povrede!

28:22 još četiri minuta druge četvrtine. Pobjegao je Budućnost u jednom momentu na deset razlike, ali onda dobra energija koju je unio Petar Popović i plavo-bijeli su tu. Bitadze i dalje na klupi i to je veliki problem.

25:17 Janković pravi mnogo problema Budućnosti. Prvo je lako u dva napada izbacio Nikolića i pogodio a onda je asistirao za kucanje Lendejlu. Partizan bježi!

23:17 poslije tri minuta drugog perioda. Budućnost je izgubila već čak osam lopti! Barović igra odlično u oba smjera iako je opterećen faulovima!

1. četvrtina

17:12 Kraj prve četvrtine, Partizan ima pet poena prednosti. Solidna odbrana plavo-bijelih, ali očajna realizacija pozicionog napada. Većina poena stigla je iz tranzicije.

15:9 u finišu prve četvrtine. Imao je Partizan 15:4, ali onda pet vezanih poena Budućnosti koja je konačno nešto pogodila u napadu i natjerala Trinkijerija na tajm aut.

11:4 imaju crno-bijeli poslije šest minuta, ali mnogo gora vijest od minusa je povreda Bitadzea, koji je nezgodno doskočio iskrenuo zglob i morao da izađe!

5:2 vodi Partizan poslije tri minuta. Budućnost je već promašila dva laka polaganja!

Vrlo važan meč igra se u Pioniru. Očekuju se pune tribine i velika podrška za domaće.

Budućnost bi pobjedom večeras praktično i definitivno izbjegla Zvezdu u polufinalu.

Pored toga bi plavo-bijeli ostali u igri za drugo mjesto pred plej of.

Sa druge strane Partizan pobjedom ostaje u igri za drugo ili treće mjesto.