Senzacija u Melburnu: Nadal vodio 2:0, pa izgubio od Cicipasa

3 godine pre 308 pregleda Izvor: cdm.me

Stefanos Cicipas kompletirao je listu polufinalista na Australijan openu nakon izuzetne borbe sa Rafaelom Nadalom.

Grčki teniser savladao je “Kralja šljake” poslije pet setova i zakazao duel protiv Danila Medvedeva.

Nadal je bez većih problema dobio uvodna dva seta (6:3, 6:2) i djelovalo je da peti nosilac nema adekvatan odgovor za igru vlasnika 20 Gren slem trofeja.

Ipak, Cicipas je sačekao šansu u trećoj dionici i kroz taj-brejk oživio nade u veliki povratak.

Grk je tek u četvrtom setu došao u situaciju da oduzme servis Nadalu. Nije uspio u prvom, zatim ni u petom, ali jeste u devetom gemu kada je poveo sa 5:4. Uslijedila je rutinska potvrda brejka za izjednačenje u meču.

U odlučujućem setu teniseri su bili sigurni na početnom udarcu, da bi Cicipas pri rezultatu 5:5 brejknuo Nadala i to bez izgubljenog poena.

Iako je Španac imao brejk loptu u narednom gemu, Cicipas je preciznom bekhend paralelom iskoristio treću meč loptu i poslavio jednu od najvrjednijih pobjeda u dosadašnjoj karijeri.