Sevilja ponovo igra za trofej Lige Evrope

11 meseci pre 400 pregleda Izvor: dnevno.me

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope.

Tim iz Andaluzije je u revanš meču kod kuće savladao Juventus nakon produžetaka rezultatom 2:1 i tako obijezbedio borbu za trofej pošto je u Torinu prvi meč okončan neriješeno (1:1).

U Sevilji je viđen fantastičan i otvoren meč. Domaćin je u prvom poluvremenu imao više od igre, opasno je prijetio u nekoliko navrata, poslije udarca glavom El Nesirija u 25. minutu, Ščesni je izvukao loptu sa same gol-linije i tako spasio Juventus.

Samo tri minuta kasnije gosti su imali odličnu šansu preko Di Marije, a onda u 31. minutu „projektil“ Akunje i još sreće za ekipu iz Torina, jer je Argentinac bio veoma blizu da zatrese mrežu.

U 33. minutu najbolja prilika za Juventus i stativa Mozesa Kena.

U nadoknadi vremena nevjerovatna odluka sudije Makelija i ljudi u VAR sobi. Kvadrado je sa obje noge pokupio Toresa unutar svog kaznenog prostora, ali niko nije reagovao, iako se snimak pregledavao. Čini se da je Sevilja tada oštećena za penal.

Na startu drugog dela prijetio je Tores, a potom kolosalna šansa za Rabijoa u 55. minutu. Vezista Juventusa bio je u solo-prodoru, blok Sevilje je pukao, Francuz je tukao iz idealne pozicije, ali bio je zamalo neprecizan.

Maks Alegri je potpuno neočekivano ostavio na klupi Vlahovića i Kostića, a srpskog napadača je na teren poslao u 63. minutu umjesto Kena.

Vlahoviću je trebalo samo 120 sekundi na terenu da dovede goste u vođstvo. Iskoristio je pas Rabijoa i kiks defanzivaca Sevilje, pa je na prelijep način matirao Bonoa, za 0:1.

Sevilja je ekipa od „čvrstog materijala“ i to je još jednom pokazala već u 72. minutu. Kijeza je užasno pogriješio, Akunja mu je oduzeo loptu u opasnoj zoni, odložio je za Lamelu, ovaj za Susa, koji je strahovitim udarcem lijevom nogom sa 18 metara proparao mrežu i izjednačio na 1:1.

Uslijedio je veliki pritisak Sevilje, koja je u finišu meča imala 18:1 u kornerima, stezao se obruč oko gola Ščensnog, Poljak je u 90. minutu vrhovima prstiju skinuo loptu posle trzaja glavom El Nesirija, pa je Juve nekako „preživio“ i odveo ovaj duel u produžetke.

Domaćin je napadima krenuo i u dodatnih 30 minuta, a Juventus je konačno kapitulirao u 95. minutu. Brajan Hil je probio po lijevom boku, uputio je perfektan centaršut za rezervistu Lamelu, a Argentinac je iz punog trka glavom sa 11 metara pogodio željeno mjesto, za 2:1.

U nastavku i dalje jak tempo. Juve je pokušavao, Sevilja se bez greške branila, a u 115. minutu je ostala sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Akunje, koji je dobio zbog odugovlačenja.

Sevilja je izdržala nalete „stare dame“ sa desetoricom i otišla u novo finale.