Siti preokretom savladao Zvezdu, Barsa silna, PSŽ slavio u derbiju

8 meseci pre 431 pregleda Izvor: antenam.net

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Crvenu zvezdu 3:1 na startu nove sezone Lige šampiona.

Povela je Zvezda u 45. minutu golom Bukarija, ali je u nastavku domaćin pokazao zašto je aktuelni prvak Evrope. Pogađali su dva puta Alvarez i Rodri za tri boda na startu elitnog takmičenja.

U istoj grupi ranije danas Lajpcig je kao gost savladao Jang Bojs 3:1.

PSŽ je u derbiju dana savladao kod kuće Dortmund 2:0 golovima Mbapea i Hakimija u drugom poluvremenu. U toj grupi Milan i Njukasl igrali su 0:0.

Barselona je lako izašla na kraj sa novajlijom Antverpenom 5:0. Mrežu gostiju načeli su Feliks i Levandovski, do poluvremena Bataile je pogodio sopstveni gol, a precizni su bili još Gavi i ponovo Feliks.

Porto je u gostima savladao Šahtjor 3:1. Galeno je doveo Portugalce u vođstvo u 8. minutu, izjednačio je Kelsi, a Porto je do poluvremena postigao još dva gola. Galeno je vratio prednost, a konačan rezultat postavio je Taremi.

Atletiko Madrid je do 95. minuta imao pobjedu protiv Lacija, ali su Rimljani kod kuće u posljednjoj sekundi stigli do boda. Barios je u 29. minutu pogodio za vođstvo gostiju, a bod domaćinu donio je Provedel u 95. minut.

Ubjedljiv je bio Fejenord kod kuće protiv Seltika 2:0, strijelci su bili Stengs i Jahanbakš.