Španija preko Italije do finala Lige nacija

11 meseci pre 1059 pregleda Izvor: CdM

Fudbaleri Španije savladali su Italiju sa 2:1 u polufinalu Lige nacije, te će u nedjelju igrati protiv Hrvatske za trofej u ovom takmičenju.

Poveli su Španci već trećem minutu poslije katastrofalne reakcije golmana Italijana Donarume, lopta je došla do Pine, a ofanzivac Viljareala je postigao pogodak.

Uspjela je Italija da izjednači nakon samo osam minuta, i to iz penala koji je u gol pretvorio Ćiro Imobile.

Kada je djelovalo da ćemo ući u produžetke pojavio se rezervni napadač Španije Hoselu koji se najbolje snašao nakon što se lopta odbila poslije šuta sa distance Rodrija i dva minuta prije kraja donio trijumf svom timu.

U finalu Španija će igrati protiv Hrvatske koja je savladala Holandiju nakon produžetaka. Susret Španija – Hrvatska igra se u nedjelju, od 20:45.