Spektakularan preokret Đokovića za četvrtfinale Rolan Garosa!

3 godine pre 358 pregleda Izvor: B92

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobedivši Italijana Lorenca Musetija posle tri sata i 27 minuta igre.

Đoković je izgubio prva dva poena od Lorenca Musetija, mladi Italijan je odlično gađao linije i uglove i bio veoma opasan, a onda je Novak ubacio u višu brzinu i stigao do djusa, pa onda dva brza poena za prvi gem.

U naredna dva gema nije bilo iznenađenja, da bi potom Novak napravio brejk i poveo sa 3:1. Mogao je da ga potvrdi, ali je ispustio svaku priliku, pa je Museti vratio brejk i potom ga potvrdio za 3:3 i u istom maniru je prvi set nastavljen i otišlo se u taj-brejk.

Tamo je Museti prikazao sjajnu igru, isterao Đokovića iz zone komfora is a 9:7 slavio u taj-brejku za osvajanje prvog seta i kompletan šok na Rolan Garosu.

Ni u drugom setu nije bilo mnogo drugačije. Odlično je Museti startovao i posle brejka stigao do 3:1, ali je Novak vratio brejk i poravnao na 3:3 sa dva uzastopna gema, da bi njegov dobar ritam prekinuo Museti na svom servisu za novo vođstvo od 4:3.

Brejk, pa ribrejk i drama koja traje pa su njih dvojica stigla do 5:5, a onda pošto nije bilo iznenađenja došli smo u još jedan taj-brejk, pošto je Museti odlično servirao, a ni Đoković nije bio dekoncentrisan pa nije bilo grešaka.

Svetski broj jedan je bio potpuno razbijen u drugom taj-brejku, samo dva osvojena poena i Museti prilično lako to dobija za ogromno vođstvo od 2-0 u setovima.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

U trećem setu, Đoković je počistio Musetija. Za 24 minuta je slavio sa 6:1 i uspeo da izbori četvrti set i da smanji na 2-1. Najavio je srpski teniser bolju igru nakon dva izgubljena seta i sjajne igre devetnaestogodišnjeg Italijana.

Kada je počeo četvrti set, Museti je maltene bio na koljenima. Odmah je Novak osvojio brejk sa nulom, a onda je na isti način stigla i potvrda, pa je za 5 minuta imao velikih 2:0.

Vjerovali ili ne, Museti je osvojio manje od 5 poena u ovom čitavom setu i sa 6:0 stiglo se do poravnanja! 2-2!

Odlučujući peti set je počeo na maltene nenormalan način. Novak Đoković je povredio prst i sa zemlje došao do poena, a potom i do brejka.

Još jedan dupli brejk Novaka Đokovića doneo mu je vođstvo od 4:0 u petom setu, pa je besni Museti predao meč i Novak se plasirao u četvrtfinale, gde ga očekuje susret sa Mateom Beretinijem.