Srbija nadigrala Španiju, Đoković i drugovi osvojili prvo izdanje ATP kupa

4 godine pre 763 pregleda Izvor: fosmedia.me

Teniska reprezenatcija Srbije osvojila je danas premijerno izdanje ATP Kupa u Sidneju, pošto je u finalu posle preokreta pobijedila Španiju ukupnim rezultatom 2:1.

Odlučujući poen Srbiji donijeli su Novak Ðoković i Viktor Troicki u dublu, koji su sa 6:3, 6:4 pobijedili špansku kombinaciju Felisijano Lopez – Pablo Karenjo Busta.

Španija u finalu povela posle pobjede Roberta Bautiste Aguta protiv Dušana Lajovića sa 7:5, 6:1, a izjednačenje Srbiji donio je Novak Ðoković, koji je u drugom meču savladao Rafaela Nadala 6:2, 7:6.

Španci su već u prvom gemu došli do brejka, ali je srpski dubl u šestom gemu vratio brejk i kasnije osvojio set.

Na startu drugog seta Ðoković i Troicki su nastavili tako gdje su stali u prethodnom.

Osvojili su šesti gem zaredom, oduzevši servis rivalima na pocetku drugog seta. Uslijedilo je potvrđivanje brejka, a ta prednost do kraja seta bila je nedostižna za Lopeza i Bustu.