Sudije pogurale Dansku ka polufinalu

5 meseci pre 562 pregleda Izvor: CdM

Rukometašice Crne Gore poražene su u Herningu od Danske 26:24, pa će “lavice” u nastavku Svjetskog šampionata razigravati za plasman od petog do osmog mjesta.

Izabranice Bojane Popović hrabro su se borile sve vrijeme, iako su oscilacije u igri i ovog puta bile prisutne.

Ipak, utisak je da je domaćin u pojedinim situacijama imao pomoć sudija, a posebno upečatljiv bio je momenat kada je vidno odgurnuta Dijana Mugoša, tri minuta prije kraja, dala gol za -2.

Umjesto isključenja za Dankinju, djelioci pravde su zbog protesta pokazale dva minuta našem nacionalnom timu, pa je preokret ostao nedostižan.

U prvom poluvremena Crna Gora je u par navrata imala gol prednosti, ali je na odmor otišla sa zaostatkom (10:13).

Loše otvaranje drugog dijela susreta “lavica” uticalo je da srebrne sa posljednjeg EHF Eura dođu do ogromnih sedam golova viška, ali nije bilo gotovo…

Uhvatila je Crna Gora priključak, prilazila na dva gola minusa, ali da ne bude totalne drame u Herningu pobrinule su se sudije.

Našoj selekciji slijedi borba za plasman od petog do osmog mjesta, a prvi rival je Holandija.