SVJETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE – Sjajan finiš lavica za ubjedljivu pobjedu nad Kazahstanom

4 godine pre 598 pregleda Izvor: cdm.me

Rukometašice Crne Gore savladale su Kazahstan 30:21 u meču drugog kola C grupe Svjetskog šampionata u Japanu.

Nakon teške utakmice i važne pobjede protiv Senegala na startu takmičenja, “lavice” su i protiv Kazahstana došle do očekivanog trijumfa, ali ponovo uz probleme u igri.

Kvalitet izabranica Pera Johansona došao je do izražaja tek u posljednjih 15 minuta, kada je Crna Gora serijom 10:1 riješila pitanje pobjednika.

“Lavice” su prvi dio igre riješile u svoju korist 13:11, a u jednom momentu imale su i četiri gola prednosti.

Kazahstan, koji je u prvom kolu doživio debakl protiv Mađarske (15:39), držao se do 45. minuta kada je Remejetova smanjila na 20:19.

Od tog mometa kreće izuzetna serija “lavica”, koje su do kraja utakmice postigle 10, a primile tek dva gola.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa devet pogodaka, po četiri su dale Đurđina Jauković, Majda Mehmedović i Jelena Despotović.

Crna Gora u narednom kolu, za dva dana, igra protiv Mađarske.