Tumbaković krenuo porazom: Ronaldo i Portugalci osvojili Beograd

5 godina pre 605 pregleda Izvor: vijesti.me

Era Ljubiše Tumbakovića na klupi reprezentacije Srbije počela je porazom – Portugalci su na stadionu „Rajko Mitić“ slavili sa 4:2.

Doskorašnji selektor Crne Gore preuzeo je Srbiju nakon lošeg početka kvalifikacija za Euro i brodoloma u Ukrajini (5:0), ali su „orlovi“ prvim porazom na domaćem terenu još više zakomplikovali situaciju.

Portugalci nisu bili sentimentalni, iako su već izborili plasman na Evropsko prvenstvo, trijumfom u Ligi nacija. Ronaldo i društvo ostvarili su prvu pobjedu, nakon remija kod kuće sa najvećim rivalima u grupi, Ukrajinom i Srbijom.

Gosti su u Beogradu poveli u 42. minutu, nakon greške golmana Dmitrovića i spretne reakcije Karvalja.

Drugi gol u 58. minutu postigao je napadač Valensije Gustavo Guedeš, sjajnim udarcem sa lijeve strane.

Nadu Srbiji vratio je štoper Nikola Milenković u 68. minutu, glavom nakon kornera Tadića.

Portugalce je pobjedi približio Kristijano Ronaldo, 10 minuta prije kraja – na pas Bernarda Silve, Juventusov superstar postigao je 89. gol u dresu reprezentacije.

Šest minuta prije kraja Srbija se još jednom vratila u igru – Aleksandar Mitrović je postigao sjajan gol i smanjio na 2:3.

Ipak, samo minut kasnije, vezista Mančester sitija Bernardo Silva je stavio tačku.

Srbija je daleko od prva dva mjesta u grupi, jer nakon četiri kola ima samo jednu pobjedu, i to protiv Luksemburga.

U slučaju da se ne kvalifikuju, „orlovi“ imaju alternativu – plej-of C Lige nacija, koji se igra u martu naredne godine.