U Crnoj Gori još 570 oboljelih, šest osoba preminulo

    2 meseca pre 610 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1953 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 570 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica256
Nikšić60
Kotor31
Bijelo Polje30
Herceg Novi27
Bar26
Tivat19
Danilovgrad17
Ulcinj16
Budva13
Rožaje13
Cetinje12
Berane11
Pljevlja11
Tuzi9
Andrijevica8
Mojkovac5
Plužine4
Petnjica1
Gusinje1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića (2), Bara, Ulcinja, Kotora i Podgorice, od kojih je najstariji imao 81 (1939 godište) a najmlađi 48 godina (1972 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 441 a od početka godine 450.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 596 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11111.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 32188.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5423747778
Bijelo Polje90091157
Nikšić821357644
Bar54965837
Budva47969510
Herceg Novi44638215
Cetinje38152815
Kotor37053914
Berane301138437
Pljevlja27778525
Mojkovac210675
Ulcinj19068330
Tivat15835210
Danilovgrad1484002
Rožaje129100127
Tuzi841444
Kolašin811114
Andrijevica432245
Plav3414211
Žabljak291396
Petnjica27481
Plužine19220
Šavnik940
Gusinje3404
UKUPNO1111120312441

Najnovije vijesti

Jak zemljotres pogodio Kipar

21. januara 2021. 18:04

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13484 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8037 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7211 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6770 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6534 pregleda
%d bloggers like this: