Ubjedljiv poraz košarkaša Rudara

4 godine pre 547 pregleda Izvor: PV Informer

Košarkaši Mornara 2 pobijedili su juče u Baru ekipu Rudara sa ubjedljivih 68:45 u zaostalom meču 13. kola Prve B crnogorske lige.

Već u prvoj dionici mladi igrači B tima Mornara najavili su sigurnu pobjedu (25:13), a do odmora su sačuvali dvocifrenu distancu (37:27).

U nastavku meča neefikasni gosti nisu uspjeli da prebace deset poena po četvrtini, pa je domaćin bez probema napravio nedostižnu razliku i rutinski priveo meč kraju.

Najbolji u pobjedničkom timu sa 15 poena i 8 skokova bio je Marljukić, Kostić ih je dodao 13, a 12 Živanović.

U poraženoj ekipi vrijedan pomena je samo Džaković, autor 23 pogotka i 6 uhvaćenih lopti.

Poslije ovog poraza i odigranih 13. kola košarkaši Rudara zauzimaju 4. mjesto na tabeli Prve B košarkaške lige Crne Gore