Ubjedljiv poraz rukometašica od Norveške

3 godine pre 383 pregleda

Naša ženska rukometna reprezentacija poražena je od Norveške 35:23 u trećem meču na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Prvih 30 minuta je bilo malo da se napravi iznenađenje protiv aktuelnih evropskih šampionki.

Igrale su izabranice Bojane Popović sjajno 29 minuta, imale šansu da imaju i prednost, međutim u posjednjem minutu prvog dijela meča primile su dva gola, pa se na odmor otišlo uz rezultat 13:13.

U nastavku nije bilo nikakve dileme. Norveška je ubrzala ritam i jednostavno ih pretrčala.

Kontre nakon ogromnog broja grešaka i brzi centar nakon golova su ostavili bez odgovora Lavice.

Norveška je za 20 minuta nastavka napravila seriju 18:5 i stigla je do 31:18 kojim je riješila meč.

Kod naše reprezentacije istakla se Nenezić sa 10 odbrana, šest golova postigla je Radičević , pet Jauković.