Uspješni nastupi mladih karatista KK „Potoci“

4 godine pre 12804 pregleda Izvor: PV Informer

Na E-tournamentu I KOROKOTTA CUP-u 2020 Svetske karate serije učestvovala su 3 takmičara Karate kluba „POTOCI“ koji su osvojili 1 srebrnu i 1 bronzanu medalju.

Na turniru učestvuju takmičari i klubovi iz čitavog svijeta, a naši takmičari postižu odlične rezultate. Neda BELJKAŠ je osvojila 2 mjesto, Dušan BOROVIĆ 3 mjesto, a Luka KLAČAR 9 mjesto.

Na RONIN Summer Cup E-kata tournament uz učešće velikog broja takmičara, takmičari KK POTOCI osvojili su 7 zlatnih 2 srebrne i 1 bronzanu medalju, i plasirali se na prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Zlato su osvojili u kategoriji do zelenog pojasa: Nataša ŠUBARIĆ, Filip JOVIĆ,

Zlato su osvojili u Apsolutnom nivou: Jakov CUPARA, Dušan BOROVIĆ, Neda BELJKAŠ, kata timu: Dušan BOROVIĆ, Luka KLAČAR i David RONDOVIĆ, kata timu djevojčica: Nedi BELJKAŠ, Matei LEOVAC i Nataši ŠUBARIĆ, Srebrne medalje osvojili su Matea LEOVAC i Sanja RISTANOVIĆBronzanu medalju osvojio je David RONDOVIĆ.

NA svjetskoj rang listi Neda Beljkaš se nalazi na 1 mjestu u kategoriji U10, Luka KLAČAR na 2 mjestu, Dušan BOROVIĆ na 9 mjestu.

„Do sada su naši takmičari učestvovali na 6 onlayn turnira i osvoili 10 zlatnih, 5 srebrnih i 3 bronzane medalje. U nedostatku regularnih takmičenja, ovo je bila odlična provjera naših takmičara u jakoj svjetskoj konkurenciji, veliko iskustvo a i dokaz da smo na pravom putu za odlične rezultate. Zahvalnost za učešće na ovim turnirima dugujemo i Sekretarijatu za društvene djelatnosti Opštine Pljevlja a veoma smo ponosni na naše takmičare“ – rekla je Ružica Maksimović, trener POTOKA.