Uz odličnu organizaciju održan tradicionalni XII turnir u basketu „Baci drogu u koš“

5 godina pre 1061 pregleda Izvor: PV Informer

Tradicionalni XII turnir „Baci drogu u koš“ u organizaciji Opštine Pljevlja – Sekretarijata za društvene djelatnosti, a u saradnji sa „3×3 Montenegro“ iz Podgorice odžan je 04. i 05. septembra 2019. godine na Trgu „13. jul“.

Prvi dan turnira okupio je preko stotinu (100) djece koja su se takmičila u različitim disciplinama: slobodna bacanja, trojke, „3×3“ takmičenje za žene i takmičenje „1 na 1“, dok je poblika imala priliku da se oproba i u „Volcano Challenge-u“.

Turnir je započet pokaznim treninzima u organizaciji košarkaških klubova KK „Pljevlja“  i  KK „Rudar“.

Na takmičenju u slobodnim bacanjima, od prijavljenih 30-oro djece, najbolji je bio Milikić Marko koji je osvojio loptu i majicu.

Na takmičenju u šutiranju trojki (uzrasta do 18 godina), od prijavljenih 30 takmičara/ki, pobjedu je odnio Tanjević Ognjen koji je osvojio 50,00 € i majicu.

Pobjednik takmičenja „1 na 1“ je Jelovac Nikola koji je osvojio  50,00 € i majicu.

U takmičenju „3×3“ za djevojke prijavile su se 3 ekipe i to: „GM Kafa“, „Auto škola Marjanović“ i „Rudar“, a prvo mjesto je osvojila ekipa „GM Kafa“ koja je u super finalu savladala ekipu „Rudara“ i na taj način došla do nagrade koja se sastojala od 100,00 €, majice i  lopte kao i bodova za svjetsku rang listu.

Tokom  drugog  dana  turnira održano je „3×3“ internacionalno takmičenje seniora. Učešće je uzelo 10 ekipa i to: „4 SOBE“, „XXX Sarajeva“, „Sport Caffe La pont“, „Avalon LtD Pljevlja“, „PG“, „Slavija Commerc“, „Tomaševo SBBET“, „Elektro Čarapić“, „Podgorica“ i “Phoenix“.

Nakon održavanja četvrtfinalnih mečeva plasman u polufinalu su izborile ekipe „XXX“, „Tomaševo SBBET“, „PG“ i  „4SOBE“ . Posle velike borbe ekipa u finale su prošle ekipe „4SOBE“  i  „XXX Sarajevo“.

3×3 basket turnir “Baci drogu u koš” osvojila je ekipa  „4 SOBE“  koja je osvojila  nagradu od 750,00€ , dok je drugoplasirana ekipa osvojila nagradu od 250,00€.

Opština Pljevlja se zahvaljuje svim građanima koji su pratili ovaj turnir a naročito onima koji su došli da ga prate u Sportski centar Ada gdje je premješten zbog kiše.