Zakazane dvije vanredne sjednice Skupštine

    2 sata pre 120 pregleda

Predsjednik crnogorskog parlamenta Andrija Mandić zakazao je za danas dvije vanredne sjednice Skupštine. Na dnevnom redu je skoro 50 predloga zakona.

Na prvoj vanrednoj sjedinci će se, između ostalog, naći predlozi izmjena zakona o Ustavnom sudu, Sudskom savjetu i Državnom tužilaštvu.

Poslanici će na toj sjednici raspravljati i o Predlogu zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost, kao i o izmjenama zakona o unutrašnjim poslovima i o Prijestonici. Prva vanredna sjednica zakazana je za 11 sati.

Na drugoj vanrednoj sjednici, koja je predviđena za 12 sati, poslanici će se izjašnjavati o dopuni zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru. Pored toga, biće riječi i o izmjenama zakona o opštem obrazovanju i o socijalnom stanovanju.