Argentina nakon penala srušila Holandiju

1 godina pre 245 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Argentine plasirali su se u polufinale Svjetskog šampionata u Kataru.

Argentina je večeras u četvrtfinalu nadigrala Holandiju sa ukupnih 6:5 nakon boljez izvođenja penala. Rezultat u regularnom toku bio je 2:2, u produžecima se nije mijenjao, a nakon penala „Gaučosi“ su slavili 4:3.

Argentina će u polufinalu igrati sa Hrvatskom.

„Gaučosi“ su većim dijelom meča bili bolji, igravši po taktovima sjajnog Lionela Mesija.

Argentina je do vođstva došla u 35. minutu kada je Mesi sjajnim pasom uposlio Nahela Molinu koji je pogodio za 1:0.

Holanđani su bili prilično skromni u napadu i nisu stvorili previše prilika, a južnoamerička selekcija duplirala je prednost u 73. minutu kada je Lionel Mesi realizovao penal.

Prije toga Damfriz je skrivio penal nad Akunjom. Inače, ovo je bio Mesijev 10. gol za Argentinu na Svjetskim šampionatima čime se izjednačio sa Gabrijelom Omarom Batistutom.

Holanđani su praktično iz ničega došli do poravnanja i to u 83. minutu kada je pogodio Vut Veghorst iskoristivši smušenost odbrane Gaučosa.

„Lale“ su nakon toga držale pod opasdom gol Argentine, a veliku priliku propustio je Luk de Jong u 85. minutu.

Napadala je Holandija i u nadoknadi vremena, a do poravnanja je došla u 11. minutu nadoknade kada je nakon sjajne kombinacije iz slobodnog udarca ponovo pogodio Veghorst. Nakon toga ušlo se u produžetke.

Tri dobre prilike u produžecima, tačnije u 114, 115. i 119. minutu propustila je Argentina preko Lautara Martineza i Enca Fernandeza.

Najveću priliku Argentina je propustila u 121. minutu kada je odlični Fernandez pogodio stativu. Pošto se rezultat nije mijenjao gledali smo penale.

U penal seriji golman Argentine Romero odbranio je dva penala, a Lautaro Martinez pogotkom u petoj seriji odveo „gaučose“ u polufinale.