Budućnost u trileru bolja od Monaka

3 godine pre 388 pregleda Izvor: PV Informer

Košarkaši Budućnosti su u prvom meču četvrtfinala Evrokupa, u neizvjesnoj završnici, uspjeli da savladaju ekipu Monaka, rezultatom 76:77.

Junak trijumfa bio je plejmejker Budućnosti Kobs, koji je na 3 sekunde prije kraja, pogodio šut sa poludistance za pobjedu u gostima i veliki korak ka polufinalu Evrokupa. Najbolji u podgoričkoj ekipi bili su Rid sa 24 poena i 13 skokova i Kobs koji je upisao 21 poen.

Budućnost je loše otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine bila u zaostatku od 9 poena, da bi u drugoj četvrtini odigrala mnogo bolje i na krilima Rida i Dela Valea uspjela da sustigne prednost domaćina ( poluvrijeme 38: 37 ).

U drugom dijelu meča viđena je egal košarka, da bi na dva minuta prije kraja domaći imali 6 poena viška, 74: 68. Međutim, dobrom odbranom i greškama igrača Monaka, Budućnost je uspjela da sustigne a na kraju i košem Kobsa trijumfuje nad Monakom.

Revanš meč je na programu 26. marta u Ljubljani.