Danci odbranili svjetski tron, Landin junak finala

3 godine pre 315 pregleda Izvor: cdm.me

Rukometaši Danske pobijedili su Švedsku 26:24 u finalu Svjetskog prvenstva u Egiptu i odbranili titulu prvaka planete

Čovjek odluke u završnici meča bio je golman Danaca Niklas Landin, koji je odbranio nekoliko zicera i jedan sedmerac u trenucima kada se utakmica odlučivala.

Uz to, Danci su imali dužu klupu, što se naročito vidjelo tokom drugog poluvremena.

Tokom većeg dijela utakmice viđena je izjednačena borba u kojoj je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu.

Tek je u završnoj četvrtini meča Danska pokazala da je kvalitetnija i zasluženo pobijedila.

Pored fenomenalnog Landina, koji je imao 15 odbrana, u redovima šampiona svijeta istakli su se Mikel Hansen sa šest, Nilsen je dao pet, a Holm četiri gola.

U reprezentaciji Švedske, koja je takođe odigrala sjajno prvenstvo, pet golova Vanea, četiri Lagergrena.

Švedska će inače u martu dočekati Crnu Goru u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.