Englezi ubjedljivi protiv Irana

1 godina pre 189 pregleda Izvor: PV INFORMER

Selekcija Engleske ubjedljivo je savladala Iran, rezultatom 6:2, u prvom susretu grupe B na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Englezi su pitanje pobjednika riješili za 11 minuta u prvom poluvremenu.

Prvi pogodak postigao je Džud Belingem u 35 minutu, nakon odličnog centaršuta Šoa. Engleski tinejdžer je prvenac za reprezentaciju postigao u prvom pojavljivanju na svjetskim prvenstvima.

Na 2:0 povećao je Saka u 43. minutu, odličnim udarcem iz voleja. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Rahim Sterling u 46. minutu, na dodavanje Harija Kejna.

Nastavili su Englezi u sličnom ritmu i u nastavku, pa je Saka u 62. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici.

U strijelce za Engleze su se upisali i Rašford, u 71. minutu, i Džek Griliš u 90. minutu.

Oba gola za Iran postigao je Taremi, u 65. minutu i u sudijskoj nadoknadi iz penala.

U drugom meču grupe B, večeras od 20 časova, igraju SAD i Vels.