Francuska u polufinalu!

1 godina pre 9694 pregleda Izvor: PV INFORMER

Fudbaleri Francuske plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su savladali reprezentaciju Engleske 2:1.

Francuska će u polifinalu igrati protiv Maroka.

Francuska je povela u 17. minutu golom Čuamenija,  koji je precizno šutirao sa preko 20 metara udaljenosti.

Rezultat je poravnat u 52. minutu. Saka je dobro sklonio loptu, a Čuameni ga naivno sapleo u kaznenom prostoru, a penal je u gol pretvorio Hari Kejn.

U 78. minutu Francuzi ponovo dolaze u vođstvo. Grizman je odlično centrirao sa leve strane, Žiru je bio najviši u skoku, šutirao je glavom pored Megvajera, od kojeg se lopta odbila i završila u golu.

U 82. minutu dosuđen je novi penal za Englesku, nakon što je Teo Ernandez gurnuo i oborio Maunta u šesnaestercu. Međutim, Kejn je šutirao veoma slabo i prebacio loptu preko gola.

Do kraja susreta Francuzi su uspijeli da sačuvaju prednost i plasiraju se u polufinale.