Goleada Španaca protiv Kostarike

1 godina pre 234 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Španije savladali su Kostariku sa 7:0 u meču 1. kola grupe E Svjetskog šampionata.

Nekadašnji svjetski šampion odigrao je jako dobru utakmicu i došao do ubjedljive pobjede.

Nakon pritiska na gol protivnika i nekoliko prilika, „Furija“ je povela u 11. minutu kada je pogodio bivši igrač Dinama iz Zagreba Dani Olmo.

Španci su duplirani prednost deset minuta kasnije, a ovoga puta strijelac je bio Marko Asensio na dodavanje Đordija Albe.

Ekipa Luisa Enrikea stigal je do 3:0 zahvaljujući pogotku Ferana Toresa sa penala u 31. minutu.

Dominacija Španaca nastavila se i u drugom poluvremenu, a drugi pogodak na meču postigao je Tores i to u 54. minutu.

Najljepši detalj na utakmici viđen je u 74. minutu kada je mladi 18-godišnji Gavi pogodio volej udarcem, a sjajno mu asistirao Alvaro Morata.

Na 6:0 povisio je Karlos Soler u 90. minutu, a košmarnu noć Kostarike začinio je Alvaro Morata tri minuta kasnije postavivši tako konačnih 7:0.

Inače, ovo je bio najteži poraz Kostarike na Svjetskim prvenstvima, a ujedno i najubjedljivija pobjeda Španaca ikada.

Ovom pobjedom „Furija“ je na sjajan način najavila derbi meč drugog kola u kome će se sastati sa Njemačkom.

Upravo su Njemci danas iznenađujuće izgubili od Japana 2:1.