Hrvatska treća na svijetu!

1 godina pre 220 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Hrvatske osvojili su treće mjesto na Svjetskom šampionatu u Kataru.

Hrvatska je večeras u borbi za bronzano odličje nadigrala najveće iznenađenje šampionata Maroko sa 2:1.

Na taj način Hrvati su ponovili uspojeh iz 1998. godine u Francuskoj kada su bili takođe treći.

Večeras, prvo poluvrijeme je bilo izuzetno, a Hrvatska je prva povela i to u sedmom minutu kada je pogodio Joško Gvardiol nakon sjajne akcije i asistencije Ivana Perišića.

Samo dva minuta kasnije Marokanci su poravnali. Lopta je posle prekida došla do Ašrafa Darija, a ovaj je sproveo u mrežu za 1:1.

Hrvatska je do novog vođstva stigla zahvaljujući odličnom pogotku Mislava Oršića u 42. minutu kada je loptu poslao od stative u mrežu.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno skromnije. Marokanci su veliku priliku propustili u 74. minutu kada je Ašraf Hakimi izbio sam ispred Domagoja Livakovića, ali mu je odbranio golman Hrvatske.

Marokanci su minut kasnije tražili penal zbog faula nad Hakimijem, slično je tražila i Hrvatska nešto ranije zbog prekršaja nad Gvardiolom, ali sudija nije ništa svirao,

Veliku pansu za Maroko propustio je En Nesiri u 96. minutu, ali je lopta otišla preko prečke, pa je Hrvatima pripalo treće mjesto.

Sjutra nas od 16 sati očekuje veliko finale u kome se sastaju Francuska i Argentina.