Iran u nadoknadi srušio Vels

1 godina pre 187 pregleda Izvor: DAN

Iran je golovima Rozbeha Čemsija u 99. i Ramina Rezaeina u 102. minutu stigao do pobjede nad Velsom (2:0) u meču 2. kola B grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Velšani su imali više loptu u nogama, ali su Iranci zaslužili pobjedu.

Dva puta su za kratko vrijeme pogađali stativu, prvo Sardar Azmon, potom Ali Golizade.

Iranu je poništen gol u 16. minutu jer je Golizade bio u nedozvoljenoj poziciji.

Vels je od 86. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio golam Vejn Henesi, jer je na 30 metara od svog gola grubo faulirao Mehdija Taremija.

Henesi je tek treći golman koji je isključen na planetarnim šampionatima.

Prije njega su „crvenili“ Itumeleng Kune (Južna Afrika) 2010. i Đanluka Paljuka (Italija) 1994. godine.

Nagrada za hrabru igru Iranaca stigla je u devetom i 12. minutu sudijske nadokande.

Iranci su tako do prvih bodova na SP, poslije startnog debakla od Engleske (6:2).

Vels je, sa druge strane, ostao na bodu. U istoj grupi, večeras od 21 sat igraju Engleska i SAD.