Iskra ugasila evropsku nadu

6 godina pre 65 pregleda Izvor: pvportal.me

Rudar i Iskra napatili su malobrojnu publiku na gradskom stadionu u Pljevljima, ali sigurno je to bilo nevažno grupi navijača iz Danilovgrada koji su imali razloga za slavlje. Pristalice do-maćih više nego ogorčene napustile su tribine, jer polako shvataju da je, kako sada stvari stoje, realnije da njihov klub pokuša da pobjegne od baraža, nego da se bori za Evropu. U svakom slučaju gledali su najlošiju utakmicu pod Golubinjom ove sezone u kojoj je Iskra zasluženo došla do bodova.

• Nakon dva vezana poraza ovo nas je vratilo u borbu za Evropu. Istina je da smo svjesno prepustili sredinu terena Rudaru i čekali njihovu grešku. Bili smo disciplinovaniji i odgovorniji, ali i manje nervozni od domaćina. Ne bih rekao da smo došli do gola iz greške, već nakon odlične solo akcije Nikole Karaklajića i još bolje reakcije Filipa Kukuličića. Drugi gol stigao je kao nagrada za upornost i Irfan Šahman je majstorijom stavio tačku na ovu utakmicu – kazao je pomoćni trener Iskre Milivoje Novović.

Rudar je bio neprepoznatljiv, a prvi pokušaj ka golu gostiju desio se tek u 15. minutu kada je šutirao Velizar Janketić. Pljevljaci su u 36. minutu imali drugu priliku i to najbolju na utakmi-ci. Poslije kornera, glavom je sa par metara šutirao Radomir Đalović i promašio prazan gol. Očekivalo se da Rudar krene agresivnije u drugom poluvremenu, ali to je na sve ličilo osim na fudbal. Za svoju bezidejnost kažnjeni su u 57. minutu. Nikola Kraklajić je na desnoj strani nanizao odbranu Pljevljaka i centrirao, a Filip Kukuličić glavom matirao Jasmina Agovića. Mi-nut kasnije vidjelo se da Rudar nije ekipa koja posjeduje sportsku drskost i agresiju. Nakon odličnog prodora Stevana Reljića, kao da niko nije želio da šutira, već su svi gledali kako loptu da doture do Đalovića ne bili on odgovornost preuzeo na sebe. U 69. minutu lopta je, prilikom centaršuta prešla preko noge jednom od slabijih na terenu Ivanu Rackoviću, krenula ka golu, ali Srđan Blažić je pokazao šta znači kada ekipa ima sigurnog čuvara mreže. Dva minuta kasnije Argentinac Bajk je poveo kontranapad uposlio Filipa Mitrovića, a ovaj dokazao da je soli-dan defanzivac i da nema taj napadački manir. Iz više nego povoljne situacije nije savladao Blažića. Kazna za promašaje stigla je u 87. minutu, po lopti je sa oko 40 metara raspalio Irfan Šahman, lobovao loše postavljenog Agovića i pogodio za konačih 2:0

• Nismo igrali onako kako smo se dogovorili, bili smo loši i bez ideje. U drugom poluvremenu izmjene koje su trebalo da donesu boljitak nisu donijele ništa bolje, naprotiv. Takođe, često nam se dešava da primamo golove iz velike daljine, analiziraćemo to i razgovarati sa trenerom golmana. U svakom sliučaju ovo je jedan veliki korak nazad – kazao je trener Rudara Mio-drag Vukotić.