Kanađani promašivali, Belgija srećno do tri boda

1 godina pre 204 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Belgije savladali su Kanadu sa 1:0 u meču 1. kola grupe F Svjetskog prvenstva u Kanadi

Iako je Belgija uspjela da pobijedi, daleko od toga da su izabranici Roberta Martineza blistali.

Kanada je zaigrala na Mundijalu prvi put od 1986. godine i izuzetno dobro se predstavila svjetskoj javnosti.

Napadali su Kanađani od starta, a veliku priliku imali su u 11. minutu kada je Alfinso Dejvis bio neprecizan sa bijele tačke, tačnije, odbranio mu je sjajni Tibo Kurtoa.

I nakon toga Kanađani su napadali, imali nekoliko šansi, ali je Kurtoa branio sve.

U moru tih napada Belgija je došla do gola u 44. minutu kada je Tobi Aldervireld poslao dug pas, Miči Bačuaji ga primio i savladao Milana Borjana.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obje strane, ali opet više na strani Kanade.

Larin i Džonatan Dejvid su bili najbliži golu, ali je mreža ostala mirna.

U ovoj grupi ranije danas Maroko i Hrvatska su odigrali bez golova.

Belgijanci su sada prvi sa tri boda, Maroko i Hrvatska imaju po jedan, dok je Kanada bez bodova.