KVALIFIKACIJE ZA EP: „Lavice“ opet bolje od Srbije za prvo mjesto u grupi

2 meseca pre 401 pregleda Izvor: cdm.me

Drugi put u samo nekoliko dana crnogorske rukometašice su savladale Srbiju.

I danas je bilo teško kao i u četvrtak u Zrenjaninu, ali “lavice” su pokazale da su bolje – u “Bemax areni” su slavile 26:25 i potvrdile prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvensvo.

Naša selekcija je prije današnjeg duela bila osigurala nastup na EP, ali na terenu je viđena velika borba, česte smjene u vođstvu, pogotovo u drugom poluvremenu,.

Izabranice Bojane Popović su imale krizu prvih desetak minuta nastavka kada su dale samo dva gola, ali je finiš napravio razliku.

Tada su ključni bili golovi Ivone Pavićević i Matee Pletikosić za 26:24, pa je Crna Gora znala kako da odbrani prednost i dođe do četvrtog trijumfa u kvalifikacijama. Prije Srbije je bila bolja i od Turske i Bugarske…

Tok meča

Kraj – Crna Gora je savladala Srbiju 26:25 i stigle do četvrte pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Bojana Popović ima tajm-aut na 32 sekunde do kraja meča. Crna Gora vodi 26:25.

57′ – Plus dva imaju “lavice”, Pletikosić je zatresla mrežu iz sedmerca.

55′ – Opet je gol prednosti za Crnu Goru, upisala se Ivona Pavićević.

Neriješeno je na sedam minuta prije kraja, 24:24.

50′ – Ivona Pavićević je pogodila iz kontranapada, izjednačila je Radosavljević.

Crna Gora ima prdnost na 12 i po minuta prije kraja, vodi 22:21.

43′ – Treći pogodak Matee Pletikosić za izjednačenje 19:19, na drugoj strani se upisala Jovović za 19:20.

41′ – Marsenić je smanjila na 18:17 i iznudila isključenje.

40′ – Problemi za “lavice”, koje su postigle samo dva gola za 10 minuta drugog poluvremena, Srbija vodi 18:16.

37′ – Prvi put u meču Crna Gora ima dva gola minusa, gubi 17:15.

35′ – Prvi gol za naš tim u drugom poluvremenu postigla je Pletikosić iz sedmerca. Srbija vodi 16:15.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

Neriješeno je nakon 30 minuta, Crna Gora – Srbija 14:14.

Tajm-aut naše reprezentacije na minut i 12 do kraja poluvremena. Neriješeno je – 13:13.

25′ – Srbija je imala min seriju 2:0 za izjednačenje, na drugoj strani je Brnović postigla četvrti gol za novu prednost – 12:11.

21′ – Mugoša je opet bila sigurna iz sedmerca za novu prednost od dva razlike.

Crna Gora nakon 17 minuta ima gol prednosti, vodi 9:8.

13′ – 7:6, prvi put je bilo plus dva, Marsenić je pogodila, ali jeuzvratila Bojičić.

11′ – Drugo vođstvo Crne Gore nakon što je Dijana Mugoša iskoristila sedmerac.

7′ – Igra se gol za gol, 4:4 je rezultat nakon pogodaka Despotović i Grbić.

3′ – Grbić i Brnović su pogađale za našu selekciju i dva puta donosile izjednačenje – 2:2.

1′ – Počeo je meč u “Bemax areni”.

Najava meča

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore od 18 časova u “Bemax areni” igraju protiv Srbije u četvrtom kolu grupne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Lavice” su osigurale plasman na EP, a danas žele da potvrde prvo mjesto protiv rivala kojeg su u četvrtak savladale u Zrenjaninu.

Crna Gora ima tri trijumfa u grupi, jer je bila bolja i od Turske i Bugarske.

“Želimo da na pozitivan način završimo nedjelju. Vidi se koliko smo dobar i jak tim bez obzira na probleme. Mislim da smo odigrale fantastičnu utakmicu u Zrenjaninu, u drugom dijelu su kriterijumi bili neujednačeni, što je normalno kada si domaćin, ali bile smo spremne na to. Sve je to kao vježba za april i Olimpijski turnir gdje imamo mečeve protiv Slovenije i Njemačke u Ulmu i ovo je jedna dobra uvertira”, rekla je Maja Savić, pomoćni trener naše selekcije.