Težak poraz “lavova” u Italiji: Mundijal je daleko nakon minus šest u Konversanu

2 sedmice pre 293 pregleda Izvor: cdm.me

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore je doživjela težak poraz u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo.

“Lavovi” su u Konversanu iznenađujuće glatko izgubili od Italije 32:26 i čeka ih veoma težak zadatak na putu ka SP.

A vjerovalo se da je odlazak na Mundijal samo formalnost s obzirom na to da je naša selekcija bila favorit pred dvomeč sa “azurima”. Revanš je u nedjelju u “Morači” od 17.30.

Crnogorska selekcija samo jednom je bila u vođstvu, 8:7 u 12. minutu, dok je posljednji put izjednačila dva minuta kasnije (9:9).

Italija je povela na startu 3:0, još nekoliko puta imala je prednost od tri gola, dok je u 28. minutu prvi put razlika iznosila četiri pogotka (16:12).

Sa tri vezana gola crnogorska selekcija je do poluvremena smanjila na 16:15.

U nastavku, Italija je već na startu povela 20:17, u 43. bilo je 24:20, dok je u 53. minutu razlika iznosila rekordnih osam golova (31:23). Junak trijumfa bio je Umberto Bronco sa 13 golova.

U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Vasilije Kaluđerović sa sedam, dok su po četiri pogotka dodali Vuko Borozan i Branko Vujović.