Kvalifikacije za EURO: Rutinska pobjeda Crne Gore

6 meseci pre 438 pregleda Izvor: dnevno.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore nadigrala je Litvaniju (2:0) u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U posljednjem duelu pred svojim navijačima u ovom kvalifikacionom ciklusu „sokoli“ su pružili sjajnu partiju i rutinski su stigli do treće pobjede.

Crna Gora je ovim trijumfom sačuvala kakve takve šanse da se nađe u Njemačkoj, ali će za to osim pobjede u Budimpešti nad bezbrižnom Mađarskom, biti potreban i kiks Srbije protiv Bugarske.

Velika želja bila je vidna kod naših fudbalera od samog starta. Već u drugom minutu Krstović je na atraktivan način zagrijao dlanove Gertmonasa, da bi pola minuta kasnije Crna Gora povela.

Stevan Jovetić je uputio povratnu loptu ka Kuču koji je sa 25 metara „probio“ golmana gostiju!

Dominacija crnogorskog tima nastavljena je i nakon gola. Stvarali su izabranici Miodraga Radulovića šanse (Camaj, Osmajić), dok gosti nijesu imali praktično ništa, pa se rezultat nije mijenjao.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaćin je stigao do 2:0.

Driton Camaj je asistirao za Jovetića koji je, majstorski, udarcem u dalji ugao nadmudrio golmana gostiju.

Litvanija je pokušala nakon drugog primljenog gola da pokaže neku reakciju, ali je bila potpuno bezidejna.

Crna Gora je, s druge strane, bila izuzetno diciplinovana i bez ikakvih problema je meč privela kraju.

Posljednji duel u ovim kvalifikacijama „sokoli“ će igrati u nedjelju od 15 sati protiv Mađarske na „Puškaš areni“.

Duel Crne Gore i Litvanije, iz lože Gradskog stadiona, posmatrao je vodeći svjetski šahista Magnus Karlsen.

On je prethodno od predsjednika Fudbalskog saveza Dejana Savićevića dobio dres crnogorske reprezentacije.